Në radhë


Zbulohet anija amerikane pas 76 mijë vitesh

1105 Shikime
syrinet
1
Postuar me 27 Mar 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Nëpërmjet një ekspedite kërkimore të financuar nga bashkëpunëtori i fundit i Microsoft Paul Allen, anija e detit të thellë R / V Petrel vendosi një pajisje nënujore e cila filmoi mbetjet e anijes dikur gjigante USS Hornet dhe kapi pamjet e paçmueshme.

Kërkimi nëpër rrënojat e anijes, shfaqi pamjet e një avioni amerikan i përdorur gjatë bastisjes ajrore të Tokios në Luftën e Dytë Botërore.
Pas 76 vjetësh, eksploruesit vendosën që anija e marinës së shkatërruar ndodhet 17.500 metra nën ujë në Paqësorin e Jugut, raportoi Mekanika Popullore.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë