Në radhë


Zbulohet një specie e re peshkaqeni në Gjirin e Meksikës

976 Shikime
syrinet
1
Postuar me 24 Jul 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Peshkaqeni 12 cm i gjinisë mashkullore ka pesë karakteristika që nuk janë parë as në të vetmin mostër tjetër të njohur të këtij lloji.

Peshkaqeni i vogël është gjendur në Gjirin e Meksikës rreth 10 vjet më parë dhe ka dalë të jetë një specie e re.

Peshkaqeni amerikan i xhepit - i quajtur për shkak të formës së tij të kokës në pjesën pranë gojës u gjend gjatë një sondazhi të kryer në vitin 2010 për të zbuluar se çfarë hanë spermatozoidet e balenës.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë