Në radhë


Zjarrfikësit luftojnë për të futur në një thes pitonin 5 metër

223 Shikime
syrinet
1
Postuar me 19 Dec 2019 / Në kategorinë Film & Animation

Ky është momenti i tensionuar kur zjarrfikësit përpiqen të tërhiqnin një piton të gjatë 5 metër dhe ta vendosin në një thes, pasi hëngri macen e një familjeje në Tajlandë.

Pronari i shtëpisë Thongchai Jiamyungyuen, 63 vjeç, u zgjua kur dëgjoi të lehurat nga qentë e tij në Chanthaburi, Tajlandë, më 14 dhjetor.

Ai ndoqi zhurmën përpara shtëpisë së tij, ku gjeti zvarranikun e madh vdekjeprurës të hedhur në tokë, pranë një kanali kullimi.

Pamjet tregojnë një zjarrfikës që lufton për të mbajtur gjarpri të palëvizur, ndërsa një tjetër hap një thes për ta detyruar atë të futet brenda.

Ai kap pitonin dhe përpiqet ta çojë atë në drejtim të thesit të hapur.

Me shume
0 Komente sort Radhit sipas

Në radhë